قوانین مدیربار

اصطلاحات قوانین و مقررات
کاربر : افرادی که در برنامه ی مدیربار به منظور ارسال یک محموله باری جهت حمل و نقل از یک مبداء به یک مقصد ، ثبت نام کرده اند و عملا صاحب بار محسوب می شوند.
راننده : افرادی که در برنامه ی مدیربار به منظور دریافت درخواست حمل بار و ارائه سرویس حمل و نقل ثبت نام کرده اند.
کاربران : رانندگان و سفارش دهندگان حمل بار
حساب کابری : حسابی است که افراد برای استفاده از سرویس مدیربار در نرم افزار مدیربار ایجاد می کنند.
اعتبار : مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود جهت استفاده ازسرویس مدیربار دارند .
شرکت : ارائه دهنده سرویس مدیربار
اطلاعات محرمانه : اطلاعاتی که توسط کاربران، در اختیار مدیربار قرار داده می شود مانند ؛ شماره تماس، شماره ملی ، آدرس اقامتگاه، ایمیل و ….
قوانین و مقررات
برای استفاده از مدیربار، لازم است که هر کاربر یک حساب کاربری در مدیربار بسازد. تنها افرادی که بیش از ۱۸ سال تمام سن و واجد شرایط اهلیت قانونی باشند می توانند اقدام به ساختن حساب کابری در مدیربار کنند و کاربر بایستی نام، نام خانوادگی، کد ملی (و یا افراد حقوقی شناسه ملی) ، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه خود را در نرم افزار مدیربار وارد کند.
هر فرد می تواند تنها یک حساب کاربری، بعنوان کاربر مدیربار داشته باشد.
کاربران می پذیرند که اطلاعات خواسته شده از سوی مدیربار را به صورت صحیح و به روز ، وارد سامانه کنند.
کاربران با ثبت نام در می پذیرند که قوانین و مقررات مدیربار را به صورت کامل مطالعه نموده و پذیرفته اند ، این قوانین در طول زمان ممکن است تغییر کند، فلذا استفاده ی کاربرانی که بصورت مستمر از مدیربار استفاده می کنند به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات مدیربار است.
کلیه مسئولیت حقوقی و قانونی بار سفارش داده شده و در حال حمل ، بر عهده ی سفارش دهنده که حکم مالک بار را دارد ، می باشد.
کاربر متعهد می شود که بار سفارش داده شده ،جهت حمل ،هیچگونه منعیت قانونی و حقوقی ندارد و شامل موارد ؛ کالای قاچاق ،مواد خطرناک و منفجره ، مواد مضر برای محیط زیست و انسان ، مشروبات الکلی ،مواد مخدر و هر نوع کالایی که مغایر با قوانین حاکم بر نظام جمهوری اسلامی ایران است، نمی باشد.
کاربر متعهد می شود که در صورت نیاز به توجه خاص یا ایجاد شرایط خاص در هنگام حمل ، برای کالا یا بار سفارش داده شده ، شرکت را به صورت کامل از جزئیات چگونگی حمل آگاه نماید.
کاربر اعلام می دارد؛ شرکت ، هیچگونه تعهدی در قبال منعیات قانونی و ضبط بار یا کالای سفارش داده شده ، ندارد و در صورت بروز مشکل حقوقی یا قانونی یا امنیتی کلیه مسئولیت بار یا کالای سفارش داده شده جهت حمل ، بر عهده ی مالک یا سفارش دهنده بوده و خسارات ناشی از آن بر عهده ایشان می باشد.
کاربر می پذیرد ؛ مسئولیت تمام فعالیتهایی که از طریق حساب کاربری اشخاص در مدیربار یا سایر خدمات مربوط به بارکو انجام می شود به عهده ی کاربر است .
کاربر می پذیرد ؛ مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده ی کاربر می باشد.
کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد و یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند.
کاربر بایستی جهت استفاده از سرویس در زمان تحویل بار به راننده ،بصورت کامل احراز هویت شود،در غیر اینصورت شرکت می توانند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه ی سرویس به کاربر خود داری کند.
کاربر موظف است قبل از تحویل بار به راننده محتویات بار را اعلام نماید.
کاربر متعهد می شود ؛ هیچگونه استفاده ی نادرست و نابجا ،چه بصورت عمدی و چه بصورت سهوی ، از سرویس مدیربار ننماید که حاصل آن وارد شدن صدمه به مدیربار یا شرکای مربوط به مدیربار باشد .
کاربر می پذیرد که مدیربار ممکن است از ارسال پیامک به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربر می تواند در خواست کند که ارسال این پیامها قطع شود اما می پذیرد که با انصراف از دریافت این پیام ها ، ممکن است در استفاده از سرویس با مشکل مواجه شود.
مسئولیت تامین اینترنت وسخت افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آنها برای استفاده از سرویس مدیرباربه عهده ی کاربر است.
کاربر متعهد می شود پس از اتمام استفاده از خدمات در هر سرویس از هیچ بخش از اطلاعاتی که درنتیجه ی استفاده از سرویس مدیربار، از مشتری ها یا رانندگان کسب کرده ،هیچگونه استفاده ای نکند ،طبعا ذخیره کردن اطلاعات مشتریها یا رانندگان در تلفن همراه یا هر شیوه ی دیگر، با قوانین مدیربار مغایر خواهد بود ، همچنین استفاده ی کاربر از این اطلاعات در حین انجام کار ، بایستی مطابق باعرف جامعه و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
کاربر متعهد به رعایت همه قوانین اسلامی ، شرعی ،اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
کاربر می پذیرد که مدیربار یک شرکت و یا بنگاه خدمات حمل و نقل نیست بلکه تنها یک سامانه خدمات نرم افزاری است که ارتباط بین مشتریان و رانندگان را جهت توافق بر انجام جابه جایی محموله فراهم می کند. در سرویس مدیربار راننده مختار است که یک درخواست حمل را بپذیرید و یا رد کند، همچنین مسافر مختار است پس از ارسال درخواست حمل و مشخص شدن راننده و قبل از آغاز عزیمت راننده به نقطه ی مبدا، خدمات حمل را انجام دهد یا خیر،،، فلذا هر سرویس حمل که کاربر یا سفارش دهنده بار، با راننده انجام میدهد به عنوان یک قرارداد لازم مستقل بین راننده و کاربر (مالک بار) در نظر گرفته میشود .
خدمات مدیربار ممکن است با مشارکت خدمات شرکت های دیگری ارائه شود که مدیربار کنترلی روی آنها ندارد ، در چنین شرایطی کاربر می پذیرد که این خدمات ، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند ومدیربار هیچگونه مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت ها ندارد.
کاربر می پذیرد که امکان استرداد هزینه هایی که کاربر به مدیربار می پردازد ، وجود ندارد.
کاربر می پذیرد که هزینه سرویس حمل از طرف مدیربار مشخص می شود و پس از استفاده از آن، هیچگونه اعتراضی نسبت به هزینه ی سرویس ، نخواهد داشت.
پرداخت هزینه ی سرویس حمل فقط از طریق روشهای که توسط مدیربار مشخص می شود می تواند صورت گیرد. این روشها عبارتند از پرداخت اعتباری از داخل برنامه موبایل ، پرداخت اینترنتی و پرداخت نقدی به راننده
کاربر می پذیرد هزینه ی سرویس ارائه شده ممکن است بسته به ویژگی های سرویس ارائه شده از جمله ؛ نوع سرویس، زمان سرویس ، نوع بار و یا عوامل دیگر متغیر باشد.
کاربرمی پذیرد هیچوقت درخواستی به مدیربار ارسال نکند مگر اینکه قصد استفاده از سرویس حمل را داشته باشد. کاربر یا سفارش دهنده ی بار، اگر پس از ارسال در خواست حمل و پذیرش درخواست توسط یک راننده ، درخواست را لغو کند، یا در مکان مشخص شده به عنوان مبدا سرویس حمل، در زمان مشخص حضور پیدا نکند، و راننده اگر پس از قبول یک درخواست حمل، درخواست را لغو کند و یا پس از پذیرش درخواست در مکان مشخص شده به عنوان مبداء سرویس حمل حضور پیدا نکند؛ شرکت می تواند به علت عدم رعایت مقررات مدیربار که منجر به آسیب رسیدن به شهرت و اعتبار کاری او خواهد شد، هزینه ای به تشخیص خود، به عنوان جریمه از اعتبار انها کسر یا از کاربران وصول کند.
مدیربار با استفاده از نظارت های خود تلاش میکند سرویس با کیفیت به کاربران ارائه دهد.
چنانچه هر یک از کاربران مدیربار در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند ، برابر شرایط فوق می توانند ؛ شکایت خود را از طریق واحد های خدمات مشتریان، مطرح و مدیربار پیگیری لازم را جهت حل و فصل اختلافات، به عمل خواهد آورد.
مسئولیت همه ی اقدامات و افعال کاربران سفارش دهنده ی بار و رانندگان که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه ی جمهوری اسلامی ایران، از جمله قانون مجازات اسلامی و قوانین مدنی میباشد، به عهده ی شخص متخلف بوده و مدیربار هیچگونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت.
کاربر حق ندارد هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیر قانونی وغیر متداول به هیچ بخش سرویس مدیربار یا سرویس ها ی مرتبط با مدیربار انجام دهد.
کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (INDEXING) ، مطالعه و یا هرگونه فعالیت داده کاوی ، روی سرویس اجرا کند.
کاربر مجاز نیست با استفاده از روشهای FRAMING یا MIRRORING یا روشهای دیگر، نسخه ی دیگری از سرویس مدیربار را روی سرور های دیگر ارائه کند ، همچنین کاربر مجاز نیست در نرم افزار مدیربار یا در روش ارائه ی سرویس مدیربار تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
کاربر حق ندارد هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (SOURC CODE) نرم افزارهای مدیربار، شامل دیکامپایل (decompile) مهندسی معکوس(reverse engineering) یا فعالیت های مشابه انجام دهد.
کاربر با عضویت در سرویس مدیربار قصد و اراده ی خود را نسبت به پذیرش انعقاد هر گونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از را ه دور واز طریق سیستم رایانه ای و الکترونیکی اعلام می کند.
هرگونه عدم رعایت قوانین ویا سوءاستفاده به قصد یاغیرعمد از مقررات و خدمات مدیربار منع قانونی داشته و عواقب ناشی از این سوءاستفاده یا بی توجهی بر عهده ی کاربر می باشد و کاربر متضمن جبران کلیه ی خسارات ناشی از این افعال می باشد.
به هیچ عنوان باربری و راننده در قبال کارکرد اسباب و وسایل الکترونیک تحویلی مسئول نمی باشد و فقط صرفا از لحاظ فیزیکی در قبال کالای تحویلی مسئولیت به عهده راننده خودرو می باشد.